Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se sama chystala svého náměstka Ondřeje Votrubu odvolat, protože prý byla výrazně nespokojená s jeho prací. Úterní rezignací ji Votruba o pár hodin předběhl, tvrdí ministryně.

"Rezignaci pana Votruby jsem přijala bez námitek. Předešel tak mému rozhodnutí odvolat ho jen o několik hodin. Už nějakou dobu jsem považovala jeho řízení za neodpovídající nutným výsledkům a výkonům sekce," uvedla Šlechtová.

Dodala, že téměř pět měsíců čekala na jednoznačné stanovisko k řešení Národního elektronického nástroje pro zadávání veřejných zakázek (NEN). "Nasadila jsem na to celé vedení MMR, které měl pan Votruba k dispozici. Dosud i vzhledem ke všem posudkům tohoto projektu, které jsem nechala zadat, jsem nedostala doporučení, jak rozhodnout ve vztahu k finančním zdrojům," dodala.

"Nechci si vyměňovat názory přes média, nepřijde mi to profesionální. Proto ze všech nepravd okomentuji jen toto: paní ministryně dostala jasné doporučení k NEN už v lednu," reagoval Votruba.

Náměstka, kterého si do úřadu přivedla sama loni v listopadu, kritizuje i kvůli tomu, že odešel od rozdělané práce. "Jsem si vědoma toho, že agendy, které pan Votruba zastřešoval, jsou náročné a jejich složitost se táhne daleko do historie ministerstva. Oceňuji, že pan Votruba sám vyhodnotil, že k jejich úspěšnému dokončení ve vymezeném čase nemá potřebnou razanci, a úkolu se vzdal," řekla.

Votruba na MMR vedl speciálně zřízenou sekci Veřejného investování. Nyní by se měl stát náměstkem na ministerstvu dopravy vedeném Danem Ťokem, kterého stejně jako Šlechtovou do vlády nominovalo hnutí ANO.

Související