Moravské rulandské šedé nemusí být tak docela z Moravy. Jeden z podvodů, obvyklých hlavně u rozlévaných sudových vín, chtějí teď tuzemští vinaři odstranit.

„Příroda u nás zkrátka nedává takové podmínky pro pěstování vína, aby tolik sudového moravského vína, kolik na trhu vidíme, v obchodech vůbec bylo. Čestnější obchodníci alespoň použijí označení ,vyrobeno v EU‘. Když ale někdo koupí substrát ze Španělska, udělá kupáž s béčkovým českým vínem z první nebo druhé sklizně a pojmenuje to moravská frankovka, to je vyloženě prasárna,“ naráží na časté klamavé značení vín jednatel společnosti Global Spirits Tomáš Otta.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.