Roman Ječmínek

Zastává funkci prezidenta Autoklubu ČR, který je minoritním vlastníkem společnosti Automotodrom Brno s podílem 16,76 procenta, byl však vytlačen z jeho statutárních orgánů. Vztahy mezi Ječmínkem a Abrahamem jsou napjaté a řeší se i v soudních síních.

Michal Hašek

Hejtman Jihomoravského kraje prosazuje myšlenku, aby veškeré veřejné dotace směřující k pořádání motocyklové Grand Prix Brno na Masarykově okruhu tekly přes účty kraje. S tím, že právě kraj by byl od příští sezony pořadatelem závodů.

Marcel Chládek

Ministr školství chtěl loni poslat na Velkou cenu 40 milionů ze státního rozpočtu, vláda však odsouhlasila jen 30 milionů. Následně se Chládek rozhodl nechat si dotaci schválit v Bruselu. Automotodrom a Autoklub k tomu ale nedodaly potřebné podklady, takže se dotace stornovala.

jarvis_55086e5ce4b0d276f91c997f.jpeg
Michal Hašek
ČTK
jarvis_55086e5ce4b0d276f91c9983.jpeg
Marcel Chládek
Fotorepo - René Volfík
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru