O soudech v severních Čechách se říkalo, že jsou tak pomalé, že se tam nedá ani rozvést. Problémem už ani tak není nedostatek soudců, ale kumulace případů z minula. Až dosud se myslelo, že bez milionů na soudní asistenty se z toho ty nejpomalejší soudy nikdy nedostanou. A vida, předseda Okresního soudu v Ústí nad Labem Lubomír Hrbek si myslí něco jiného. Pravda, jde trochu o přístup připomínající slogany hnutí ANO: Nemám nové peníze, nemám nové lidi, ale prostě to zařídím. Lepším manažerským přístupem dokázal soud rozhýbat. Možná i proto, že celý život nestrávil u soudu, ale byl i několik let advokát. Ústecký případ by mohl podporovat myšlenku ministra Roberta Pelikána, aby budoucí soudci museli jít na praxi i k advokátovi a poznat justici pěkně ze všech stran.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.