Evropská komise potvrdila v dopise premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, že souhlasí s úpravami služebního zákona. Podle premiéra tak nic nebrání čerpání peněz z Evropských fondů. Operační programy, které zatím Česká republika jako jedna z mála zemí EU nemá odsouhlasené komisí, i díky tomu snad konečně projdou podpisem komise do poloviny tohoto roku. A první výzvy k operačním programům by mohly být vyhlášeny v nejbližších týdnech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Souhlas Evropské komise, a dokonce ani předpokládané "rychlé" vypisování výzev neříkají nic o tom, kdy se evropské peníze dostanou k těm, kteří je potřebují.
  • Pokud všechno půjde dobře, první peníze z eurofondů dostanou žadatelé nejdřív v polovině příštího roku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru