Vesnice Netiv ha-Asara vypadá na první pohled jako idylické místo na kopci uprostřed zeleně. Ale málokde jinde lidé cítí nebezpečí teroristických útoků více než tady. Netiv ha-Asara se "chlubí" největším počtem zásahů raketami odpálenými z nedalekého Pásma Gazy. Z přímořské části Palestiny, kterou ovládá islamistické hnutí Hamás, označované za teroristickou organizaci.

"Podívejte se, jestli vám tady nepřijde něco divného," říká místní farmářka Hila Fenlonová. Při bližším pohledu jsou všude podivné bílé budovy – kryty. "Dokonce i školku nyní přestavujeme na silnější kryt," ukazuje Fenlonová, matka tří dětí. Dopadly sem stovky raket, všichni vesničané včetně dětí chodí k lékaři kvůli psychickým potížím a střely zabily tři lidi ze zhruba sedmi set obyvatel vesnice.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.