Předsedou řídicího výboru Českých drah se stal náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček. Změny v řídicím výboru ČD a správní radě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) v pondělí schválila vláda, uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Čoček v řídicím výboru nahradil bývalého náměstka z ministerstva dopravy Karla Dobeše. Zároveň se stal členem správní rady SŽDC. Nový předseda vystudoval dopravní fakultu na ČVUT, od roku 2003 působil na ministerstvu dopravy.

Změny souvisejí s personálními změnami v resortech, ze kterých se členové těchto orgánů vybírají, uvedlo v materiálu pro jednání vlády ministerstvo dopravy. Dodalo, že příslušné změny s uvedenými resorty projednalo.

Kromě Čočka byli do řídicího výboru jmenováni za ministerstvo pro místní rozvoj ředitel odboru poradců Lukasz Kryński a za ministerstvo obrany náměstek Jakub Landovský. Nahradili Jakuba Kulhánka a Vladislava Kovala. Další změnou ve správní radě SŽDC je rezignace člena rady Tomáše Drmoly, který v orgánu působil od března loňského roku. Právě jeho místo v sedmičlenné radě zaujme Čoček.

Správní rada SŽDC jmenuje a odvolává generálního ředitele správy železnic. Řídicí výbor, který je složený ze zástupců ministerstev dopravy, financí, místního rozvoje, obrany a průmyslu a obchodu, rozhoduje o složení dozorčí rady ČD. Ta funguje jako konečný kontrolní orgán s pravomocí odvolat šéfa drah.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru