Lidem, kteří udělají výjimečnou chybu v placení daní, nehrozí už od nového roku postih. Díky loňské novele daňového řádu zavádí stát možnost promíjet penále a úroky z prodlení "slušných" plátců. Poplatníci se tak nemusejí bát, že budou potrestáni za zapomnětlivost.

Novinka, kterou si vyžádali sami daňoví poplatníci, stojí na jednoduchém vzorci. Když platíte pravidelně daně a jednou zapomenete, nikdo vás nebude pokutovat. Prominout pokutu je ale možné jedině v případě, že dlužná daň už byla uhrazena. Sankce naopak nelze prominout ve chvíli, kdy plátce stále dluží finančnímu úřadu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.