Těžko tomu uvěřit, ale člověk se cítil na sjezdu ideově vyprahlé ČSSD ve strašidelném prostředí pražského Paláce kultury skoro až příjemně. Tedy alespoň ten, kdo o dva týdny dříve navštívil sněm hnutí ANO. Palác kultury totiž nestojí hned vedle ústředí holdingu Bohuslava Sobotky. Krajské delegace byly opravdu z krajů a nešlo o Pražany, kteří se nechali zvolit do sněmovny v odlehlých krajích. V Paláci kultury nikde nevisely obrazy předsedy utvořené z jeho hesel, což bylo na sněmu ANO normální. A konečně sám Sobotka nebyl zvolen 100 procenty hlasů jako Andrej Babiš, ale v demokraciích přijatelnějšími 85 procenty hlasů. Zároveň ale raději ani nepomýšlet na to, co by zbylo z ČSSD, kdyby se neustále nemohla vymezovat proti ANO a zdůrazňovat svoji tradičnost a ideovou ukotvenost. Mnoho by to totiž nebylo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru