Až se v listopadu do Paříže sjedou zástupci z celého světa jednat o změnách klimatu, mělo by Rusko lobbovat za co nejtvrdší redukci skleníkových plynů v atmosféře. Pokud se totiž globální oteplování, všeobecně přičítané emisím CO2, nepodaří politikům zpomalit, může ruský plynárenský koncern Gazprom přijít o mnoho miliard dolarů.

Co mohou klimatické proměny s provozními výsledky Gazpromu udělat, ukázala už loňská zima. Extrémně teplé počasí a s ním spojená menší topná spotřeba srazily dodávky ruského plynu do EU o 14 procent na 121 miliard metrů krychlových. Na propadu se zčásti podílel i konflikt na Ukrajině, vliv počasí byl ale klíčový.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.