Práci designérského studia Dechem, které v sobotu v pražském Stavovském divadle získalo titul Grand designér roku 2014, nešlo loni přehlédnout. Už v lednu loňského roku získala jejich Materiálová váza, navržená pro značku Křehký, prestižní cenu na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem.

Akademii Designu ČR složenou z kurátorů, teoretiků designu a publicistů, rozhodující o tom, kdo ceny Czech Grand Design získá, ovšem především oslovila kolekce nazvaná Laboratory Light. Tu studio Dechem, které tvoří architektka Michaela Tomišková a sklář Jakub Janďourek, vytvořilo ve spolupráci s firmou Kavalierglass, českým výrobcem specializujícím se na výrobu laboratorního a technického skla ve více než 40 tisících tvarech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.