Před listopadem 1989 byl šéfem prominentních státních statků a členem KSČ. Po revoluci Jan Veleba chvíli zkoušel podnikat, ale nakonec skončil jako funkcionář v různých zemědělských svazech a sdruženích, deset let dokonce vedl Agrární komoru. Dnes je osmašedesátiletý senátor, šéf prezidentova "fanklubu" Strana práv občanů, nejhlasitějším obráncem Miloše Zemana.

Používá k tomu takový slovník a přichází s takovými nápady, že by dnes učitelé občanské výchovy na senátorovi klidně mohli dětem vysvětlovat, jak to chodilo za minulého režimu. Předlistopadová éra by pro teenagery nemusela být vzdálenou historií jako středověk a termín třídní boj názvem nové počítačové hry.

V článku se dále dozvíte

  • Senátor Jan Veleba zaútočil na Českou televizi, které chce vzít příjmy jako trest za špatné zpravodajství o Miloši Zemanovi.
  • Prezidentovy kritiky označuje za kavárenské povaleče, šíří duch normalizace a třídního boje.
  • "Skutečná síla, kořeny a mravní zdraví českého státu jsou mezi obyčejnými lidmi na venkově, v malých a středních městech a také tady vždy byly," tvrdí Veleba.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.