Všude mají něco, v Praze krásný nový tunel, v hlavním městě USA zase tramvaje. Tedy mysleli si, že by mohli mít, protože pokus o znovuzavedení tramvajové sítě do Washingtonu v mnohém připomíná pražskou Blanku. Včetně toho, že celá story se toto pondělí stala hlavní zprávou listu Washington Post a už její titulek říká vše: Tramvajová linka může skončit dříve, než začala.

Článek informuje o tom, že hlavní město USA do výstavby tramvajové dopravy - do projektu, který by měl stát tři miliardy dolarů - už investovalo 200 milionů. Ale současné vedení města se teď podle deníku ptá, zda má vůbec smysl pokračovat. Washington Post cituje dopravní expertku a zástupkyni radnice, podle které "se projekt stal svého druhu rukojmím zmateného uvažování". Novou tramvají se ve Washingtonu ještě nesvezl ani jeden pasažér, a už není jisté, zda se vůbec kdy sveze.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru