Zatímco tuzemské pobočky nadnárodních korporací do svých řad pouštějí čím dál více manažerek, počet žen ve státem vlastněných podnicích a společnostech kotovaných na burze ustrnul. Zůstal na počátku devadesátých let, kdy dam v představenstvech a dozorčích radách obecně nesedělo ani deset procent.

Na současný stav upozorňuje nový průzkum Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR, který detailně nahlédl do rozložení sil ve třinácti společnostech kotovaných na pražské burze a třiatřiceti státních firmách. "Šest ze třinácti firem nemá ženu v představenstvu ani v dozorčí radě a jen tři z nich mají ženu v dozorčí radě. To je strašně málo," hodnotí výsledek u firem kotovaných na burze spoluautor studie Petr Janský.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.