Dlouhodobá diskuse o ženách ve vedení českých firem často končí u kvót. Ty jsou pak okamžitě relativizovány. Nejde však o někdy naznačovanou válku pohlaví, nýbrž o reálnou situaci ve společnosti i na pracovním trhu. 44 procent ekonomicky aktivních Čechů jsou ženy, více než polovina absolventů a absolventek českých vysokých škol, tedy polovina potenciálu talentů, jsou právě ženy.

Klíčová je z tohoto pohledu i dimenze ekonomické síly. Ženy mají vliv na více než 70 procent spotřebitelských rozhodnutí a firmy jim musí nejen dobře rozumět. A v neposlední řadě mají firmy s vyšším zastoupením žen lepší ekonomické výsledky, lépe poskytují služby a efektivněji se vyrovnávají se složitými nebo neznámými situacemi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.