Centrální banku možná čekají v druhé polovině roku perné chvíle. Podle nové předpovědi ekonomů ING banky totiž za půl roku kurz české měny posílí na 27 korun za euro. Tím se dostane na hranici, kterou se bankovní rada v listopadu 2013 zavázala bránit. Pokud se předpověď naplní, centrální bance tak nezbude nic jiného než tisknout další koruny a hromadit další devizové rezervy.

Podle Jakuba Seidlera, hlavního ekonoma ING banky, bude za posilováním domácí měny stát především nákup vládních dluhopisů Evropskou centrální bankou, který začal 9. března. ECB se zavázala kupovat každý měsíc cenné papíry v hodnotě šedesáti miliard eur, a to až do září 2016. Taková záplava finančních trhů novými eury tuto měnu zlevní a ostatní budou mít tendenci vůči ní posilovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.