Je to sotva pár let, co se začínající kurátorka Karina Kottová do pražské Galerie ve sklepě snažila vměstnat obraz začínajícího malíře Vladimíra Houdka. Jenže čas letí. Galerie mezitím přestala existovat, Houdek před třemi roky získal nejprestižnější tuzemskou Cenu Jindřicha Chalupeckého a Kottová, stejně jako malíř narozená roku 1984, se nyní stane její novou ředitelkou.

A nejde jen o to, že dosavadní šéfku Lenku Lindaurovou střídá téměř o čtvrtstoletí mladší kurátorka. Kottová má zázemí spíš v pražské alternativní scéně než ve velkých "institucích", jakou je i Chalupeckého cena, sponzorovaná J&T Bankou a naposledy představená v Národní galerii. "Beru to jako přirozený vývoj. Teď se mezi finalisty a laureáty začínají objevovat umělci mojí generace, které sleduji od jejich prvních výstav," říká HN Kottová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.