Třicetiletý Martin Krajc na své aktuální výstavě v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary předvádí to, čím je typický – svižnou efektní figurální malbu, která dokáže zaujmout na první pohled. Tentokrát se prostřednictvím názvu Welcome in Paradise / Vítejte v ráji zdánlivě zabývá biblickým odkazem, ale nikoho asi nepřekvapí, že ve skutečnosti se jedná o nápis na tričku jedné z jeho atraktivních modelek.

Přestože tato trochu turistická hláška ze všeho nejvíc evokuje barvotiskový prázdninový resort někde v Karibiku, Krajcovy obrazy jsou přímořské pohodě vzdálené. Pohledy dívek na nich se sice pohybují od vyzývavosti po vyprázdněnou unylost a mohou slibovat téměř cokoli, ale prostupuje jimi někdy až bezohledně expresivní malba, která většinou nesvědčí o žádné idyle.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pražská galerie Dvorak Sec Contemporary vystavuje teprve třicetiletého malíře Martina Krajce.
  • Dominantní roli na jeho plátnech většinou hrají rajcovní provokativně pózující ženy.
  • Krajcovy obrazy ale přitahují také rukopisem, který dovedně těží z kvalit kresby i malby.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.