Tyhle prázdniny, které si na turecké pobřeží přijede užít trojice sourozenců, rozhodně nebudou klidné. Tichý dům, jak se nazývá nedávno v češtině vydaný román nobelisty Orhana Pamuka, v sobě skrývá mnohá stará tajemství a jeho zdi nemají sílu ochránit obyvatele před krutou přítomností. 

Základní dějová linka čtenáře zavede do roku 1980. Již brzy dojde v Turecku k dalšímu vojenskému puči a mnozí lidé ho uvítají. Zemi sužuje ekonomická krize, střídají se nestabilní vlády a obyvatelstvo terorizují nejrůznější bojůvky. Sekvence z románu, kde si lidé s rozechvěním kupují noviny, aby v dlouhých seznamech mrtvých hledali své známé, vycházejí z dobové skutečnosti. Stejně tak skupinky adolescentů, které vybírají výpalné u obchodníků a řemeslníků o generaci starších. Mladým to přijde normální, myslí si snad, že násilí může být nejpevnější formou vztahu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.