Pro představu, jak různě mohou jednotlivé země NATO vnímat bezpečnostní rizika, nemusíme chodit daleko, zůstaňme doma. Vláda se chlubí, že výdaje na obranu ze současné sumy, která dělá 1 procento HDP, do roku 2020 zvedne na 1,4 procenta. Považuje to ale za cílovou metu.

O závazku, že země NATO budou na obranu dávat nejméně 2 procenta, cudně mlčí, a tu a tam naopak upozorní, že pro českou ekonomiku je uvedený strop maximem, ne-li luxusem. S penězi se to ale má jako s volným časem. Nač si skutečně chcete finance nebo čas vyšetřit, na to si jedno i druhé najdete. Jde o priority a je evidentní, že velká část českých vládních politiků si aktuální rizika nechce, či nedokáže připustit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru