Prožíváme unikátní i poněkud bláznivou historickou etapu dezinflace (zastavení růstu cen) směřující až do zóny deflace (poklesu hladiny cen). Centrální banky proti tomuto trendu bojují zaplavováním ekonomik penězi. Tím cíleně tlačí i na oslabování kurzu svých měn, a vstupují tak do hybridní měnové (kurzové) války. Nadbytek peněz snižuje jejich cenu (= úrok) na nulu. Protože držení svěřených peněz je vždy spojeno s náklady, kdy banky mimo jiné dávají příspěvky do fondu pojištění vkladů a vydávají obrovské částky na splnění regulatorních požadavků, záporná úroková sazba je v situaci mizivých úrokových výnosů naprosto přirozená i férová. Jen se na ni psychicky těžko zvyká.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.