Dělník Josef Novák přichází jako každý den ráno na šestou do práce. Pracuje ve velmi hlučném, znečištěném a také nebezpečném prostředí. Převlékání a další příprava mu tak zabere skoro dvacet minut. Tento čas se do pracovní doby samozřejmě nezapočítává. Do firmy proto přichází už na půl šestou, aby všechno stihl a od šesti pak řádně osm hodin pracoval. Těší se, že s půlhodinovou přestávkou na oběd skončí ve 14:30 a bude mít dost času připravit se na večer do divadla, do kterého manželka koupila lístky. Den probíhá jako každý jiný. Ve dvě hodiny ale přijde za panem Novákem vedoucí směny a řekne mu, že potřebují, aby dnes dělal přesčas. Dalších osm hodin. S druhou přestávkou tak bude v práci až do noci. Že mu propadnou lístky, nikoho nezajímá, stejně jako to, že vzhledem k převlékání a umývání a také dlouhé cestě domů, nezbyde panu Novákovi na odpočinek ani osm hodin. Druhý den totiž musí být v práci opět na půl šestou ranní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.