Komiks byl v Československu odjakživa okrajovou formou zadupávanou do země, prakticky neexistující. Pravda? Špatně! Právě vydané Dějiny československého komiksu 20. století mají bez samostatných rejstříků bezmála tisíc stran drobného textu. O čem by asi pojednávaly, kdyby tomu tak bylo?

Na tomto veledíle vytvořeném čtveřicí autorů je pozoruhodné už to, že vzniklo díky štědré podpoře Grantové agentury ČR, která financuje základní vědecký výzkum. Neexistuje vyšší autorita, která by mohla potvrdit, že komiks je téma hodné důkladného zkoumání a že se vyplatí do něj investovat. Autoři přitom byli v poněkud obtížné situaci – literatury o komiksu zde vyšlo dosud minimum, období si vybrali dlouhé a kvůli přístupu "zajímá nás komiks všeho druhu" museli pojednávat o látce neuvěřitelně rozmanité. Proto šlo skutečně o výzkum základní, často o prvotní ponor do tématu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.