Kdybychom hledali prototyp mladého českého umělce na vzestupu, nenajdeme lepší příklad než malíře Vladimíra Houdka (1984). Když byl loni poprvé zveřejněn J&T Banka Art Index, přehled stovky nejúspěšnějších umělců narozených po roce 1950, byl Houdek na posledním místě. Za rok se podle nejnovějšího vydání posunul o pětadvacet příček.

Index podle J&T chce být pomůckou pro sběratele. Vychází z poznání, že se hodnota umění nedá objektivně změřit, dá se ale vyhodnotit, jak se vyvíjí umělcova kariéra – podle toho, jak a kde vystavuje, kdo ho zastupuje. Kritérií je víc, výše prodejních cen, kterými se řídí obvyklé žebříčky úspěšnosti na trhu s uměním, mezi ně ale nepatří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.