Na elektronické knihy se nesmí vztahovat stejná snížená sazba DPH jako na tištěné tituly. Ve čtvrtek to podle agentury AFP rozhodl evropský soudní dvůr, na nějž se obrátila Evropská komise. Té vadilo, že Francie a Lucembursko od 1. ledna 2012 na elektronické knihy aplikovaly sníženou sazbu DPH ve výši 5,5 procenta ve Francii a 3 procenta a v Lucembursku.

Nyní se e-knihy budou v obou zemích prodávat se standardní DPH ve výši 20 procent, jak přikazuje evropská směrnice týkající se daně z přidané hodnoty. Právě na ni se ve své stížnosti odvolala Evropská komise.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.