Všichni víme, jak to skončí. A nikdo nemá odvahu to říci. Především vládní politici. Příprava tendru na provozovatele mýtného systému po roce 2016 nabrala takový skluz, že je naprosto zřejmé, jak to dopadne. V lepším případě se vyhlásí tendr, který si vymiňuje používání dosavadního mikrovlnného systému.

Pak je naprosto jasným favoritem stávající poskytovatel služeb firma Kapsch. Anebo to dopadne ještě mnohem hůře a pro naprostou neschopnost ministerstva dopravy se bude lepit další provozování mýta dodatky s Kapschem, aby tu kamiony nejezdily zcela zadarmo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministr Ťok tak nemá ve věci mýtného už moc na výběr.
  • Maximum možného je sehrát hru na tendr pro všechny, který ale bude zjevně nejvýhodnější pro Kapsch.
  • Ale buďme rádi, když se podaří alespoň to.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru