Berlínská ulice Strelitzer Strasse s javorovou alejí a průhledem na známou televizní věž působí na první pohled všedně. Ovšem jen do doby, než se nad hlavami chodců u jednoho z bytových domů začnou vyklápět z fasády otočné balkony. Číslo popisné 53 je jednou z novostaveb, které si sami pro sebe postavili její budoucí nájemníci.

Pro podobný typ výstavby se vžil název Baugruppe (z německého bauen – stavět – a gruppe – skupina) a jde o nový styl bydlení pro ty, kteří chtějí žít blízko centra, mají zajímavé nápady a nechce se jim platit vysoké provize developerům. Šest takových staveb včetně příběhů, jež se za nimi skrývají, představují na výstavě Baugruppe ist super! kurátoři Helena Doudová a Marek Kopeć v pražské galerii Kvalitář.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.