Renomovaný historik a profesor Státního institutu mezinárodních vztahů v Moskvě Andrej Zubov má s reakcemi na dvoudílnou knihu Dějiny Ruska 20. století, která vznikla pod jeho vedením, "nechutné" zkušenosti, jak přiznal loni v Praze. Po vydání čelil konfliktu s vedením univerzity.

"Štvali proti mně dlouholeté kolegy, využívali k tomu akademickou radu, zapojili do mého vyhazovu představitele odborů. Byl jsem prokádrován, poučen, upozorněn a nakonec vyhozen. Dvacáté století neskončilo, Sovětský svaz je přítomen v naší společnosti dodnes," řekl. V tomto Zubovově výroku je obsažen leitmotiv celé publikace, jejíž první díl nedávno vyšel česky a druhý se připravuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.