Návratem k papírovým kuponům na městskou dopravu to jen začíná. Retro styl je nyní v módě, proto se prý pražská primátorka Adriana Krnáčová chystá zaúkolovat Pražskou plynárenskou k rozšíření produktové řady o nabídku svítiplynu. Radní pro dopravu má zase za úkol vypracovat studii plynulého přechodu na opětovnou jízdu automobilů vlevo. Ale dost legrace.

Aktuální návrat k ročním papírovým kuponům je obrovským a drahým fiaskem několika posledních vedení Prahy. Bohužel nejde jen o osamocený příběh jednoho šlendriánu. Jádrem celé války s vlastníkem práv k Opencard EMS je fakt, že licenci k projektu vlastní nikoliv město, ale soukromník. A proto tahá Praha za kratší konec a my si raději kupujeme papírové kupony.

Ale takových případů je ve státním či obecním eráru neuvěřitelně moc. Jakkoliv to vypadá proti všemu selskému rozumu, tyto licenční příběhy obyčejného šílenství najdeme na každém ministerstvu, úřadu či magistrátu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru