Americký finančník Warren Buffett ve svém "výročním dopise" akcionářům loni mimo jiné uvedl, že tou nejvydatnější rudnou žílou jsou Spojené státy americké. Ale časy se mění. Letos, přesně 50 let poté, co převzal kontrolu nad původně textilní společností Berkshire Hathaway, jim třetí nejbohatší muž světa sděluje něco jiného: jeho konglomerát se bude mnohem více ohlížet po akvizicích v zahraničí.

Je to výrazná změna pro impérium, jehož více než 80 dceřiných firem a filiálek podniká v pojišťovnictví a bankovnictví, ale také vyrábějí stavební materiály, prodávají šperky, tisknou noviny a časopisy, pronajímají letadla, cvičí dopravní piloty...

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.