Od roku 2008, kdy Češi mohou žádat o osobní bankrot, se profil typického dlužníka příliš nezměnil. Je mu mezi 30 a 40 lety, nejčastěji bydlí na severní Moravě, v Ústeckém kraji nebo ve středních Čechách.

Insolvenční rejstřík už léta vypráví v podstatě stejné příběhy: začínají nakupováním mnoha věcí na splátky, k nimž se přidají půjčky a úvěry. Pak ale kvůli přecenění vlastních možností nebo kvůli nečekaným výdajům přerostou dlužníkovi splátky přes hlavu, začne se s nimi opožďovat, až je neplatí vůbec.

K původním dluhům se proto přidají pokuty za nedodržení smluvních povinností. Poslední ranou bývají pokusy zalepit půjčky dalšími rychlými půjčkami s obřími úroky, protože za standardních podmínek už dlužníkovi nikdo peníze nedá. A potom už nezbývá nic jiného než vyplnit formulář s návrhem na osobní bankrot.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.