Česká republika patří v Evropské unii nadále k plátcům jedné z nejnižších minimálních mezd. Je na tom nejhůře ve střední Evropě a zaostává jak za pobaltskými státy se sovětskou minulostí, tak za zeměmi bývalé Jugoslávie. Vyplývá to ze srovnání údajů platných k 1. lednu 2015, o nichž informoval Evropský statistický úřad.

Státy EU se z hlediska výše minimální mzdy dají rozdělit do tří skupin - do 500 eur, v rozmezí 500 - 1000 eur a nad 1000 eur. Česko se řadí se svými 332 eury do první skupiny. Spolu s ním tam spadá i Bulharsko (184 eur), Rumunsko (218 eur), Litva (300 eur), Maďarsko (333 eur), Lotyšsko (360 eur), Slovensko (380 eur), Estonsko (390 eur), Chorvatsko (396 eur) a Polsko (410 eur). 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.