Španělská architektura zažívá schizofrenické časy. Na jednu stranu trpí hlubokou ekonomickou krizí, kterou z velké části způsobil neudržitelný stavební boom ze začátku století, a na tu druhou získává v posledních letech - právě díky tomuto boomu - jedno prestižní ocenění za druhým.

Tím vůbec posledním a možná i největším úspěchem španělského stavitelství je zvláštní uznání Evropské ceny za architekturu Miese van der Rohe, jež v roce 2013 obdržel ateliér Langarita Navarro. Mladí architekti z Madridu porotu okouzlili transformací staré tovární haly na umělecký prostor pro hudebně-vzdělávací festival Red Bull Music Academy.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.