Vlastnit rodinný domek v Horním Jiřetíně či sousedních Černicích může být kvůli debatě o prolomení těžebních limitů smůla. Nebo také obchodní příležitost, jak ukazuje příběh podnikatele Milana Nečase, jehož firmám tam patří každý pátý bytový nebo rodinný dům.

V posledních pěti letech investovaly do nemovitostí v Horním Jiřetíně a Černicích odhadem stovky milionů korun. Jde o více než 120 rodinných domů, okolo 40 staveb, většinou garáží nebo rekreačních chat, a dalších 15 hektarů pozemků. Jedná se o rozlohu zhruba čtyř Václavských náměstí v Praze. A jelikož je v Horním Jiřetíně a Černicích podle Českého statistického úřadu dohromady 610 domů, vlastní tak zhruba každý pátý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.