Prešovský kraj je nejchudším, ale zároveň i nejmladším slovenským krajem, odkud tisíce lidí vyjíždějí za prací po Slovensku i do zahraničí. Český podnikatel Radim Jančura, který tvrdí, že chudé kraje jsou pro veřejnou dopravu nejlepší, tu ale narazil, když místním nabídl levné autobusové propojení mezi městy a na své vlaky, kterými jezdí do Košic.

Místní dopravci se vzbouřili, že jeho žluté autobusy RegioJet budou konkurencí dotované dopravě. Jančura tak navrhovanou linku, která by propojila kromě jiného i značně odlehlá města Svidník a Bardejov, nemohl otevřít.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.