Bude příštím šéfredaktorem britského deníku Guardian, který se díky webu stal jedním z nejúspěšnějších a nejvlivnějších médií na světě, německý novinář? Není to vyloučeno. Ale je téměř jisté, že to bude člověk, za jehož éry Guardian po více než 160 letech přestane vycházet jako tištěný deník.

Ode dneška volí zaměstnanci Guardianu (a externisté, kteří mají z těchto novin více než polovinu svých příjmů) kandidáta na nástupce stávajícího šéfredaktora Alana Rusbridgera. Ten po dvaceti letech ve funkci oznámil loni v prosinci, že rezignuje - stane se šéfem nadace Scott Trust, která list vydává a financuje. Tíha rozhodnutí o výběru nového šéfredaktora leží tedy na ní.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.