Nalodili jsme se na Ari Queen, kotvící jen pár metrů od východu z letištní haly na maledivském ostrově Hulhule, a už po pár hodinách jsme se potápěli na čisticí stanici mant obrovských. Na lokalitě zvané Lankan Manta jsme klečeli v jemném písku a kolem nás kroužily manty, snad nejladnější obři oceánu.

Foťáky cvakaly a Libor Špaček, který se při natáčení vždy vzdálil od celé skupiny, aby měl "čistý záběr", ukrajuje první políčka z pomyslného filmu. Ponor mezi manty nadchnul každého, a to jsme ještě netušili, že nás čeká magická mantí noc, o které čtvrtý člen týmu, portugalský kameraman a fotograf Gonçalo Gomes zvaný Gogo, prohlásil, že je v jeho pětadvacetileté potápěčské kariéře nocí jedinečnou. Nejdřív ale za žralokem velrybím, zvaným též obrovský.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.