Pět let základní daňové stability pro firmy může skončit. Podle představ nejsilnější koaliční strany, ČSSD, se má vláda zabývat zvýšením daně z příjmu právnických osob. Nejčastěji zmiňovanou variantou je navýšení o dva procentní body, tedy ze současných 19 procent na 21 procent. Sociální demokraté si od toho slibují, že do státního rozpočtu přibude zhruba 24 miliard korun ročně.

Jedním ze zastánců zvýšení daně pro firmy je předseda rozpočtového výboru Václav Votava: "Po výrazném, systematickém a dlouhodobém snižování daně z příjmu právnických osob předchozími vládami klesla až na devatenáct procent. Bylo by jistě zajímavé vidět nějaká nová čísla o tom, jak toto daňové podbízení pomohlo skutečné konkurenceschopnosti českých podniků," říká Votava. Podle něj starší analýzy nasvědčují spíše tomu, že z České republiky odtékalo více peněz do zahraničí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.