Boha v současném světě hledá nová inscenace Dostojevského Bratrů Karamazových. Pražský Činoherní klub si ji nadělil ke svým padesátinám, které oslaví tento týden. Vizuálně se režisér Martin Čičvák zjevně inspiroval atmosférou ulice Ve Smečkách, kde divadlo sídlí uprostřed několika erotických velkopodniků. Na zcela obnažené černé scéně rudě září vchod nevěstince jako výtah do pekla, je tu tyč pro erotické produkce a také neonový nápis Romantic World. Na opačné straně špinavá latrína – i tam lze výsměšně klást otázky o Bohu a nesmrtelnosti. Starý nábytek a dobové harampádí se válí na hromadě pod jevištěm, jako by inscenátoři chtěli naznačit, že tyto kulisy už k jejich příběhu nepatří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.