Evropské dějiny

Prof. PhDr. Martin Kovář, Ph.D., je český historik působící v Ústavu světových dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Současně je prorektorem UK pro vnější vztahy.

Odborně se věnuje politickým, hospodářským, sociálním a kulturním dějinám Anglie (Velké Británie) a jejího impéria v 16.-21. století, politickým a kulturním dějinám Evropy ve 20. století, dějinám evropské integrace a transatlantickým vztahům ve 20. století.

V roce 2012 získal společně s profesorem Miroslavem Bártou Cenu rektora Univerzity Karlovy v Praze za tvůrčí počin roku za knihu "Kolaps a regenerace. Cesty civilizací a kultur. Minulost, současnost a budoucnost komplexních společností".

 

Možná jednou bude líp, ale nyní to tak nevypadá, říká přední český historik Martin Kovář. Západ čelí několika otevřeným atakům, mimo jiné ze strany putinovského Ruska. Velká válka v Evropě je sice podle něj nepravděpodobná, ale historické zkušenosti ukazují, že namlouvat si bezpečí by bylo naivní. Západ by měl dát Putinovi jasné mantinely.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.