Když si dnes zadáte v Česku do Googlu slovo Netflix, jako první odkaz na vás vykoukne trochu podivná stránka nabízející za úplatu cosi, o čem většina lidí nikdy neslyšela: americkou IP adresu. Jinými slovy, Netflix je u nás k mání už teď, jen musíte nakupovat na černém trhu. Ta trochu podezřele vyhlížející nabídka ošidí kontrolní mechanismy. Váš počítač se Netflixu jeví, jako by se nacházel v USA, a dveře k hojnosti videopodívané se vám otevřou dokořán. Takhle to ve věku digitálních technologií chodí: když se uměle uzavře jedna cesta, vždycky se najde nějaká jiná. Provozováním podobných objížděk se spousta lidí docela slušně uživí. Je to vždycky dočasný a nejistý byznys, ale s tím se počítá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru