Představme si situaci, k níž mohlo dojít, kdyby volby dopadly poněkud jinak. Schází se sedmasedmdesátiletý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se sedmdesátiletou velvyslankyní v Sýrii Evou Filipi. "Tak se mějte," říká žena, která v Damašku pátým rokem úspěšně zastupuje nejen zájmy Česka, ale i spojenců, včetně USA. "Vy ráčíte někam jíti?" táže se kníže. "Ano, odcházím ze služby." "A pročpak, prosím?" "Jsem na práci stará. Ze zákona," objasní velvyslankyně o šest let staršímu nadřízenému. Co by odvětil kníže, nevíme, ale pravděpodobně, že je to, s odpuštěním, totální pitomost. A měl by pravdu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sedmdesátka není v řadě případů žádný věk.
  • Proč by měl člověk odcházet, když je schopný a ochotný sloužit a stát jeho služeb chce dále využívat?
  • Je to nesmysl po všech stránkách.
  • Služební zákon se musí změnit.
  • Minimálně v případě velvyslanců by měl umožnit výjimky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru