Přední evropský výrobce kabelových a anténních systémů do aut MD Elektronik Chotěšov investuje letos 700 milionů Kč do rozvoje. Ze dvou třetin dá peníze do nových strojů a modernizace a také začne stavět sedmou výrobní halu, řekl jednatel podniku Jiří Batko.

Od roku 1995 investovala firma do strojů 1,5 miliardy korun a do budov asi 700 milionů. Loni utržila 5,2 miliardy korun, meziročně o pětinu více, a letos očekává obrat 5,4 miliardy.

Na současných 7,3 hektaru vlastních ploch na okraji Chotěšova má firma s 3000 zaměstnanci místo už jen pro poslední, sedmou halu. "Začneme ji budovat v létě a dokončíme na jaře příštího roku," uvedl jednatel. Podnik letos převezme z centrály nový dlouhodobý projekt pro Daimler. Do léta 2015 přijme firma až 200 dalších lidí. 

"Plzeňský kraj už nám schválil sousední rozvojové území za potokem. Plocha 3,5 hektaru, kterou připravujeme ve spolupráci s obcí, už je v krajském územním plánu," uvedl jednatel. Ten předpokládá nákup pozemků ještě v letošním roce.

Na nové ploše chce podnik do tří let postavit dalších 10 tisíc metrů čtverečních výrobních a skladovacích ploch, což bude investice do jedné miliardy korun. Cílem firmy je mít maximálně 3500 lidí a nadále zvyšovat podíl automatizované výroby.

Firma začala vyrábět v Chotěšově v roce 1991, kdy si pronajala tělocvičnu v základní škole, poté přešla do JZD a v roce 1993 postavila první halu. Do roku 2011 se jmenovala MD Elmont. Celá skupina MD zaměstnává 4000 lidí, z toho tři čtvrtiny v Chotěšově. Další závod s 500 lidmi má v Číně a 250 lidí pracuje v USA. Zbytek zaměstnává centrála u Mnichova.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru