Nizozemská umělkyně a kurátorka Mieke Balová dnes ve Veletržním paláci představí současný videoart. Její tvorbu vystavuje například newyorská galerie MoMA, s jejímž výzkumným oddělením osmašedesátiletá autorka sdílí také své vize o tom, jak nahlížet moderní a současné umění.

Národní galerie se tak sice otře o status pokrokové výstavní instituce, nicméně nově zřízený Prostor pro pohyblivý obraz si bude muset vystačit bez rozpočtu na nákup děl do stálých sbírek. Letos se v dříve běžně nevyužívané hale Veletržního paláce vystřídají tři výstavy, které mají osvětlit přístupy k práci s videoartem. Výstavní sál pro tento účel upravil rakouský filmař a výstavní architekt Josef Dabernig.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.