Jan Spáčil, řídící partner advokátní kanceláře Ambruz & Dark Deloitte Legal, za přitvrzováním v boji firem proti korupci spatřuje dvě hlavní příčiny. Řada firem teprve začíná řešit skutečnost, že již čtvrtým rokem má společnost jakožto právnická osoba trestní odpovědnost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle analýzy společnosti Deloitte, která oslovila stovku společností napříč ekonomikou, začalo jejich vedení v loňském roce mnohem více využívat různých nástrojů, jak bojovat s korupcí a především jak jí zabránit.
  • Například zatímco předloni měla zaveden nebo chtěla zavést etický kodex jedna pětina firem, loni už to byly tři čtvrtiny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru