Snímky ze země, jejíž filmový průmysl zasáhla ekonomická krize nejvíce ze všech v Evropě, ode dneška představuje tuzemský festival španělského filmu La Película. Přehlídka, která letos slaví desáté výročí, už dávno nepředstavuje snímky ze štědře dotovaného průmyslu. Vloni příspěvky španělským filmařům spadly na necelých 34 milionů eur, což bylo o 56 procent méně než roku 2011. Předloni filmařům už tak těžkou situaci dále zkomplikovalo navýšení DPH na vstupenky do kina z 8 na 21 procent, v důsledku čehož klesla i návštěvnost kin. Začaly se rušit filmové festivaly i kina a jeden z producentských a distribučních lídrů trhu Alta Films musel po více než pětatřiceti letech skončit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.