V podnikání vstupujete každodenně do velkého množství smluvních vztahů, o nichž platí, že je vždy lepší je mít "na papíře" kvůli případným sporům s druhou stranou. Důležitým předpokladem úspěchu v právním sporu je také to, že ona písemná smlouva bude spolehlivě a správně napsaná - tak, aby co nejlépe svědčila vašim zájmům.

Podnikatelé často využívají bohatou nabídku internetových serverů nabízejících bezplatné stažení šablon pro velké množství smluvních vztahů. Na všech těchto stránkách se ale dočtete, že provozovatel webu nepřebírá odpovědnost za případnou škodu, která vám v důsledku chybně uzavřené smlouvy vznikne. Příkladem může být server Vzory.cz, jehož autorem je Přemysl Líbal. "Všichni čtenáři a návštěvníci Vzorů.cz jsou informováni, že obsah serveru může sloužit jako vodítko pro řešení určitých životních situací, ale v žádném případě nenahrazuje kvalifikovanou právní pomoc," varuje Líbal, který zároveň působí jako rozhodce Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.