Za bojem o hnutí Úsvit jsou oficiálně programové neshody, v pozadí se ale rýsuje jiný motiv - miliony na stranickém účtu. Devítičlenné hnutí je díky úspěšným parlamentním volbám, v nichž získalo 14 mandátů, bohaté: za čtyřleté volební období si jen díky státním příspěvkům přijde na 122 milionů korun.

Politici, kteří zůstali věrní předsedovi Úsvitu Tomiu Okamurovi, se bojí, že "pučistům" jde o vyvedení peněz do nové strany, kterou se chystají založit. "Ptal jsem se jich, kde na novou stranu chtějí vzít peníze. Myslím, že počítají s tím, že by si pomohli penězi z Úsvitu," uvedl poslanec Radim Fiala (Úsvit).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.