Roky se o tom jen debatovalo. A je to tady. Poslanci schválili speciální ekonomické zóny. Stejně jako Čína má Šen-čen či Pchu-tung, my budeme mít Ostravu-Mošnov či Duklu-Havířov. Sláva.

Pokud novela o investičních pobídkách hladce projde přes Senát a prezidenta (a to je pravděpodobné), budeme tak mít například v Moravskoslezském kraji vedle sebe pěknou skrumáž podnikání. Normální podnik, který vyrostl na zelené louce. Pak fabriku, kterou zlákaly výhody průmyslové zóny. A nakonec podnikatelskou šlechtu ve speciální ekonomické zóně, kde na jedno pracovní místo lze získat až 300 tisíc hmotné podpory. Opravdu však tyto zlatem vykládané zóny potřebujeme?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru Odebírat