Zajistíme kontrolu občanů nad financováním politických stran. Jeden z nejchytlavějších slibů v programu vládní koalice Bohuslava Sobotky. Jenže ani po roce vláda s odhalováním partajních finančních nespěchá. Přitom zákon, a vůbec ne špatný, vznikl na ministerstvu vnitra už před půlrokem. Koalice ale jako by se lekla vlastní odvahy. Jen tak si lze vysvětlit, že hotovou normu na koaličních jednáních pravidelně odkládá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Plán ministra vnitra Milana Chovance počítá s průhlednými účty stran a hnutí i se zveřejňováním všech jejich příjmů a výdajů na internetu.
  • Ale navrhuje i nezávislý úřad, který by prověřoval stranické financování.
  • Jenže premiér návrh stranického souputníka Chovance odmítá - a to za nečinného přihlížení šéfů ANO i lidovců.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru